Mami bëri seks me dhëndrin, ja çfarë ndodhi me familjen tonë

Tradhtitë në çifte sa vijnë dhe shtohen. Më shqetësuese e bën edhe fakti se këto tradhti nodhin me persona të familjes.

Jnë të shumta historitë e tilla që na servilen. Ja historia që do trajtomë sot.

Letra: Nëna ime pati një romancë me burrin e motrës time dhe kjo gjë ka ndarë familjen. Unë jam 26 vjece, motra ime është 28 dhe burri i saj është 34 vjec.Ata kishin dy djem të vegjël kur bashkëshorti mendoi të shpërnguleshin pranë punës së tij. Kjo tregonte se motra duhet të bënte një orë e gjysmë rrugë që të shihte familjen. Kështu, u bë shtëpiake dhe bashkëshorti i saj filloi të punonte me orë të zgjatura.

Ishte e qartë se martesa e saj ishte nën presion të madh dhe motra njoftoi se do vinte të rrinte pak kohë te ne me djemtë e saj të vogël.

Mamaja jonë, e cila është 47 vjece dhe e divorcuar vendosi të shkojë atje dhe të flasë me kunatin tim. Ajo e bëri këtë tre herë gjatë muajit që motra po qëndronte tek ne.

Martesa mori fund dhe motra u shpërngul në qytetin tonë me fëmijët. Më pas, mamaja më rrëfeu se kishte bërë seks me dhëndrin. Ajo e justifikoi këtë duke thënë se biseda mes tyre shkaktoi këtë shkëndijë.

Unë u habita dhe mendova se motra ime duhet ta dinte. Sic mund ta imagjinoni, ajo u largua nga mamaja dhe e ndalon që të takojë fëmijët. Kanë kaluar dy vite që prej asaj kohe dhe gjërat duket sikur janë përmirësuar.

Mamaja dhe motra ime po flasin që fëmijët të takohen me gjyshen. Por ndonjëherë, mamaja tregon mungesë interesi për motrën duke mos i hapur telefonin. Ajo ndihet zemërthyer dhe mendon se mami nuk e do. Si ta bëj mamanë që të mendojë veprimet e saj dhe të bashkojë familjen?

Deidre: Jam e sigurtë që nëna e di cfarë ka bërë. Disa njerëz kanë vështirësi të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre. Ajo mund të fajësojë dikë për këtë gjë. Unë nuk po e justifikoj, por di ndonjë gjë për marrëdhënien e motrës me nënën?

Ajo mund të mos dijë se si një nënë respekton ndjenjat e fëmijëve. Ti dhe motra jote duhet të pranoni të tashmen. Sigurohu që sjellja e nënës tëe mos reflektojë në dashurinë e motrës.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *