‘Jam e egër në krevat dhe ai më dashuron’, njihuni me historinë e 22 vjeçares

Ekzistojnë disa meshkuj që e adhurojnë çmendurinë në krevat dhe mundohen të nxjerrin këtë anë tek femrat, ndonëse ato mund të frikësohen. Në letrën për “E.Jean”, një vajzë 22 vjeçare rrëfen se si marrëdhënia seksuale ‘e egër’ me një mashkull e bëri të ketë frikë nga vetja, ndonëse ai e pëlqen shumë.

“Shoqja ime më e mirë thotë se gratë duhet të ndihen “të fuqishme” kur lidhen me djem, sepse kjo do të thotë që i kanë “shtruar” ata. Por kohët e fundit unë nuk ndihem e fuqishme. Ndihem fajtore.

Ja çfarë ndodhi: Një shoku im më ka ndjekur vazhdimisht, dhe fundjavën e kaluar, për shkak të një koktejli të fortë me alkool, vendosa të shkoj me të. Ai erdhi në shtëpinë time; pimë pak dhe më pas kryem marrëdhënie seksuale. Për habinë time, isha një gjë e egër në shtrat, që definitivisht nuk është sjellja ime e zakonshme në dhomë! Sa herë që mendoj për atë natë, skuqem.Ai më ka thirrur disa herë, dhe absolutisht nuk mund ti kthej telefonatat. Me siguri, ai e ka pëlqyer anën time të egër. Nuk e kuptoj pse jam aq e frikësuar. A nuk jam lloji i vajzës që mund të ketë një ‘çmenduri’ gjatë një nate dhe të mos ndihet e ndyrë? Ose po e shmangem, sepse nuk kam besim?”, shkruajti ajo.

Përgjigja e ekspertes ishte: Nuk ishte një natë e çmendur. Përse? Sepse ti po merr celularin tënd tani dhe je gati ti telefonosh djalit. Ai nxjerr më të mirën tënde. A e dije që ka njerëz, të cilët kalojnë gjithë jetën pa patur një natë ‘të egër’. Ja ku ke një djalë që është ideali për ty. Po, është e frikshme, por vetëm sepse ti beson se mund të gëzosh anën tënde të egër sa herë të jesh me të. Nuk ke përse të ndihesh e frikësuar. Dhe femrat janë të fuqishme sepse kanë gëzim, disiplinë, ambicie, para, humor, veshje të mira, vetëbesim, por jo se “shtrojnë” meshkujt.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *